Misją punktów EUROPE DIRECT jest zbliżenie UE do jej obywateli.
Punkty EUROPE DIRECT:
· informują o politykach i działaniach UE;
· wysłuchują uwag obywateli dotyczących kwestii wchodzących w zakres odpowiedzialności UE;
· angażują obywateli w dialog na temat wpływu UE na ich codzienne życie;
· uczestniczą w europejskiej edukacji obywatelskiej;
· przyczyniają się do tworzenia europejskiej sfery publicznej.
Punkty EUROPE DIRECT są dobrze powiązane ze społecznościami lokalnymi i podejmują działania informacyjne i komunikacyjne na tematy związane z UE będące przedmiotem zainteresowania społeczności lokalnej, samodzielnie lub we współpracy z Przedstawicielstwami Komisji Europejskiej, Biurami Parlamentu Europejskiego, innymi sieciami informacyjnymi UE i lokalnymi podmiotami opiniotwórczymi.
Wybrani wnioskodawcy (zwani dalej „partnerami”) podpiszą umowę ramową o partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce na lata 2026–2030. Partnerowi może co roku zostać przyznana dotacja roczna na podstawie zaproszenia do przedłożenia rocznego planu komunikacji.
Roczna dotacja jest w formie wkładu Unii pokrywającego część kosztów prowadzenia punktu EUROPE DIRECT. Partner zobowiązuje się do zapewnienia dodatkowych zasobów finansowych i operacyjnych niezbędnych do prowadzenia działań punktu EUROPE DIRECT w okresie obowiązywania umowy o partnerstwie.
Podmioty zainteresowane złożeniem wniosku zapraszamy do śledzenia informacji na stronie oraz w mediach społecznościowych Komisji Europejskiej.
Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem elektronicznego systemu składania wniosków na stronie: EU Funding & Tenders Portal | EU Funding & Tenders Portal
Ogólnie o konkursie: Finansowanie i dotacje - Komisja Europejska.
Termin składania wniosków: 17 czerwca 2025 r., 17:00 CET (czasu obowiązującego w Brukseli).
Napisz komentarz
Komentarze