Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów Główny – schodami wjedziemy na perony

Podziel się
Oceń

Dziś 4 pary schodów ruchomych dołączyły do 4 wind, z których już korzystali podróżni na stacji Rzeszów Główny. Komfort obsługi ułatwiły wcześniej nowe perony oraz przejście podziemne. Jednak nie wszyscy są zadowoleni.
  • Źródło: Informacja prasowa
Nowoczesna stacja Rzeszów Główny oraz dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, to efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowanej w ramach POIiŚ. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi 205 mln zł.

- Na stacji Rzeszów Główny 4 windy i 4 pary schodów ruchomych zapewniają podróżnym wygodny dostęp z przejścia podziemnego na perony. Z ułatwień można korzystać przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego - mówi Dorota Salacha, rzecznik PKP PLK.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni. W nowym przejściu podziemnym nie uwzględniono szyn zjazdowych dla rowerzystów. Kierowcy jednośladów teoretycznie mogliby skorzystać z wind, ponieważ są one wystarczająco pojemne. Wolą jednak skorzystać ze schodów. Wobec braku szyny zjazdowej muszą je znosić i wynosić po schodach.
 Rzeszów Główny – schodami wjedziemy na perony
Przejście podziemne od ul. Kochanowskiego


Kolej w stolicy Podkarpacia bardziej dostępna

PLK zwiększyły komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów na stacji Rzeszów Główny z trzech nowych wyższych peronów, wyposażonych w windy i schody ruchome. Są duże wiaty, ławki i jasne oświetlenie.

- Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne,140 m przejście podziemne. Obiekt połączył dwie części miasta. Dostępność do kolei w stolicy Podkarpacia zwiększył dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, wyposażony w windę i pochylnię - podkresla Dorota Salacha.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)". Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.


Napisz komentarz

Komentarze

Krzysztof ze Stalowej Woli 04.12.2020 10:58
Rynienka by była sensownym ułatwieniem, ale dla rowerzysty schody ruchome to też wygodne rozwiązanie.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama