Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

NFZ rozpoczyna nabór placówek medycznych do szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Podziel się
Oceń

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Fundusz do 11 grudnia 2020 r. zbiera elektroniczne deklaracje od placówek medycznych, które chcą przystąpić do programu.
  • Źródło: Informacja prasowa
4 grudnia, czyli raptem trzy dni temu, Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że zbliża się tzw. ,,Narodowy Program Szczepień". Dziś natomiast NFZ rozpoczął nabór placówek do tego projektu. Można wręcz powiedzieć, że w ekspresowym tempie.

Michał Dworczyk, szef KPRM oświadczył podczas piątkowej konferencji, że celem rządu jest stworzenie punktów szczepień w każdej gminie i docelowo może to być nawet osiem tysięcy punktów w całej Polsce.

- Rządowy plan Narodowego Programu Szczepień ma szansę powodzenia pod warunkiem, że społeczeństwo będzie chciało się szczepić - powiedział prof. Flisiak na łamach Onetu po wspomnianej konferencji Ministra Zdrowia.

Nabór placówek

Aby już teraz budować bazę placówek, które zajmą się szczepieniem związanym z koronawirusem, NFZ rozpoczął nabór do narodowego programu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do 11 grudnia 2020 r. zbierane są elektroniczne deklaracje od placówek medycznych, które chcą przystąpić do programu.

Pierwszeństwo mają poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, lecz nabór prowadzony jest wśród wszystkich placówek medycznych i indywidualnych praktyk zawodowych, również tych, które nie posiadają umowy z NFZ. Aby mieć pewność, że zgłoszą się pracownicy medyczni z odpowiednim wykształceniem i lokalowymi możliwościami, na stronach internetowych NFZ został umieszczony elektroniczny formularz zgłoszeniowy potwierdzający spełnienie określonych wymagań wraz z wyjaśnieniami.

Co jeszcze wiemy

Przede wszystkim, ważną rzeczą są warunki, jakie musi spełnić placówka zgłaszająca się do tego programu.

- Warunki są niewielkie, ponieważ wystarczy być podmiotem leczniczym, nieważne, jakim i nieważne czy się ma umowę z NFZ-tem. Natomiast są jeszcze wymogi stricte medyczne, które każda z tych placówek, które chciałyby wejść do tego programu, musiałaby przeczytać i się z nimi zapoznać. Są one umieszczone na stronie, więc każda zainteresowana placówka może się z nimi zapoznać, zanim się zapisze do programu. Ponadto wszystkie placówki dostały tę informację na swoje wewnętrzne komunikatory - powiedział nam Rafał Śliż, Rzecznik prasowy NFZ.

Wszystkie placówki, także te prywatne, zostały również poinformowane drogą telefoniczną a wspomnianym projekcie. Miało to miejsce w piątek oraz w poniedziałek.

Kolejną ważna rzeczą jest to jak wiele placówek, które przystąpią do programu, będzie mogło się znajdować w danym regionie i czy ta liczba może być ograniczona. .

- W tym momencie nie jest to, ani nie ma takich planów, aby ograniczać liczbę placówek. Każda placówka, która chce, może wziąć udział w tym programie może bez obaw złożyć takie podanie. Formularz jest wyjątkowo prosty, także placówki raczej nie będą miały z tym problemu - odpowiedział nasz rozmówca.


Szczegóły na stronie: https://www.nfz-rzeszow.pl/

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Karygodne działania, a raczej brak działań, rządu. Wycierają sobie gęby byciem prorodzinnym, a zabierają nam podstawowe prawo do bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 14:33Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: staszekTreść komentarza: niech zamkną to betoniarnie firma STYROBUD jestem ciekaw dlaczego po zdarzeniu ta pompa była spawana może dalej w użytku nie rozumiem jednego auto po wypadku trafia na parking policyjny a tu jak by ślady zacierać może wczesniej była spawanaData dodania komentarza: 21.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Wypadek na budowie na Kwiatkowskiego. Pracownika przygniotło ramie pompogruszki! [Aktualizacja]
Reklama
Reklama
Reklama