Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Tour de Pologne powraca do Rzeszowa. Znamy datę wyścigu

Podziel się
Oceń

W czwartek w Miejskim Ratuszu została podpisana umowa dotycząca promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie w Rzeszowie.
  • Źródło: informacje prasowe
Tour de Pologne powraca do Rzeszowa. Znamy datę wyścigu

Autor: materiały prasowe UM Rzeszowa

- Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie - mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa podczas uroczystego podpisania umowy z LangTeam - organizatorem Tour de Pologne.

Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie. - Miejscu jest już znakomicie wypróbowane, ma fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych. Będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w Rzeszowie. Ten etap odbędzie się 11 sierpnia - zdradził Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki oraz europoseł, Tomasz Poręba.

- Tour de Pologne jest ważnym wydarzeniem, które traktujemy nie tylko jako promocję województwa, ale przede wszystkim jako promocję Rzeszowa. Bardzo cieszę się, że dochodzi do podpisania tego porozumienia, i że pan dyrektor Lang po raz kolejny zdecydował się na wybór Rzeszowa jako miasta, w którym odbędzie się finisz jednego z etapów - powiedziała Ewa Leniart.

- To wydarzenie będzie transmitowane w najważniejszych telewizjach. Podkarpacie dzięki temu wyścigowi będzie oglądane na całym świecie - dodał Tomasz Poręba.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d'Italia. Nasz Narodowy wyścig maj wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny VAN POPPEL z Team Sky.

Więcej o sporcie z Rzeszowa i okolic pisaliśmy tutaj: Sport

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama