Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej wraca do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

- Mecz Polska - Niemcy będzie dużym wydarzenie sportowym nie tylko dla naszego miasta, ale także i całego regionu. Wierzę, że w związku z tym, że wiceprezesem PZPN jest człowiek z Podkarpacia - senator Mieczysław Golba, takich wydarzeń będzie u nas przybywać - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
  • Źródło: informacje prasowe
Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej wraca do Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała Urząd Miasta Rzeszowa

O tym, że w Rzeszowie, na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej, 7 października o godz. 18 reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami poinformowali we wtorek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa i Mieczysław Golba, senator z Podkarpacia i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Stadion Miejski w Rzeszowie zyskał bardzo dobre oświetlenie oraz nową murawę, dlatego cieszymy się, że udało się porozumieć z panem prezydentem i mecz odbędzie się w stolicy naszego regionu. Można powiedzieć, że to już taka dwuletnia tradycja bowiem w 2017 roku graliśmy tutaj w Rzeszowie ze Szwajcarią, a w 2019 - z Portugalią - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Mieczysław Golba, wiceprezes PZPN.

Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego polska reprezentacja U-20 rozegrała na początku września. Przegrała 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

- Liczymy, że dzięki temu, że wiceprezesem związku jest człowiek z Podkarpacia takich wydarzeń sportowych, o znaczeniu ponadregionalnym będzie w Rzeszowie przybywać - powiedział prezydent Fijołek, który w trakcie konferencji pogratulował senatorowi Golbie wyboru na wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czym jest Turniej Ośmiu Narodów?

W 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20, następca Turnieju Czterech Narodów, który odbywał się we wcześniejszych latach.

Odbywał się on corocznie od 2001 roku z udziałem − jak nazwa wskazuje − czterech reprezentacji. W 2011 roku jednym ze stałych uczestników została Polska. Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią.

Pierwszymi zwycięzcami nowych powiększonych rozgrywek zostali Niemcy w sezonie 2017/18. Kolejną edycję wygrali Holendrzy. Z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 nie odbyły się za to dwie kolejne odsłony. Turniej Ośmiu Narodów powrócił jednak jesienią 2021 roku.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama