Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Manifestacja Solidarności z Ukrainą na Rynku w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

27 lutego na rzeszowskim Rynku odbyła się Manifestacja Solidarności z Ukrainą. Wśród przemawiających nie zabrakło zarówno polityków, jak i obywateli Ukrainy oraz lokalnych działaczy społecznych.
Manifestacja Solidarności z Ukrainą na Rynku w Rzeszowie
Protestujący na Rynku - Protestujący na rzeszowskim Rynku

Autor: Jakub Kluz

Choć walki na Ukrainie przybierają coraz bardziej dramatyczny obrót, mieszkańcy Rzeszowa w dalszym ciągu stawiają się licznie na protestach, nawołujących do solidarności z Ukrainą oraz narodem ukraińskim. Nie inaczej było w niedzielę, kiedy to na rzeszowskim Rynku pojawiły się flagi Ukrainy, Polski, Unii Europejskiej, a także wolnej Białorusi.

Po wysłuchaniu hymnu Ukrainy, głos zabrali przedstawiciele lokalnej społeczności. Wśród nich byli m.in. posłanka na Sejm RP Krystyna Skowrońska, a także poseł Wiesław Buż. Zarówno oni, jak i pozostali mówcy, starali się jak najusilniej podkreślić polskie wsparcie dla Ukrainy.

Podobne przesłanie nieśli również na transparentach sami rzeszowianie. Poza hasłami nawołującymi do zakończenia wojny, prezentowano na nich też hasła domagające się jak najszybszego ustąpienia prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Nie brakowało również praktycznych instrukcji dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla uchodźców. Przestrzegano jednocześnie przed działaniami samodzielnymi, które mogłyby utrudniać rejestrację przybyszów, a także ich przejazdy przez granicę polsko-ukraińską.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją przygotowaną przez Jakuba Kluza, a także z dostępną na Facebooku transmisją z wydarzenia, którą realizował Krystian Propola. 

Jako redakcja Rzeszow112.pl pragniemy także podkreślić nasze wsparcie dla Ukrainy. Wierzymy, że naród ukraiński zwycięży, a winni wybuchu tej wojny zostaną w przyszłości ukarani.

Aktualizacja
Zdjęcia przesłał nam również Pan Jerzy Żygadło. Dostępne TUTAJ

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama