Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Tyczynie

Podziel się
Oceń

Wśród uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny w Zespole Szkół w Tyczynie są uczniowie, którzy kształcą się w tzw. klasach policyjnych. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie od kilkunastu lat prowadzi udaną współpracę z placówką. W tegorocznej inauguracji roku szkolnego wziął udział insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Tyczynie

Autor: KPP Rzeszów

Dzisiaj, w murach Zespołu Szkół w Tyczynie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Oficjalną część poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Tyczynie. W uroczystości udział wzięli: insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie kpt. Wojciech Łątka, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie Dorota Tarańska-Klęsk.

Zespół Szkół w Tyczynie, klasa policyjna
Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie Dorota Tarańska-Klęsk na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Klasy policyjne w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie funkcjonują od 2005 roku w ramach współpracy szkoły z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Uczniowie kończący naukę otrzymują zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach z edukacji policyjnej oraz dodatkowe punkty ułatwiające pozytywne przejście procedury rekrutacyjnej do pracy w Policji. O przyjęcie do pracy w Policji mogą ubiegać się już po zakończeniu szkoły, mogą też podjąć studia lub naukę w szkołach policealnych.

klasa policyjna
Dyrektor Dorota Tarańska-Klęsk oraz Insp. Stanisław Sekuła na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Tematyka zajęć obejmuje m.in. prawo karne, pracą dochodzeniową i śledczą, kryminalistykę, prewencję, środki przymusu bezpośredniego, techniki samoobrony, pierwszą pomoc, czy ruch drogowy. Lekcje realizowane w szkole uzupełniane są przez dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Zajęcia te mają charakter cykliczny - odbywają się co roku dla poszczególnych klas lub też organizowane są na bieżąco, w zależności od zainteresowań uczniów. Większość z tych zajęć odbywa się dzięki współpracy szkoły z Policją, innymi służbami mundurowymi, uczelniami wyższymi oraz wieloma instytucjami, które wśród swoich zadań mają m.in. zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Zespół Szkół w Tyczynie
Dyrektor Dorota Tarańska-Klęsk oraz Insp. Stanisław Sekuła na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny życzymy samych sukcesów.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama