Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Mieszkanka Tarnobrzega przelała na konto oszustów ponad 200 tys. zł

Podziel się
Oceń

Oszuści działający metodą "na policjanta" zaatakowali w Tarnobrzegu. 68-letnia kobieta uwierzyła fałszywemu funkcjonariuszowi i straciła 200 tys. zł.

Jak ustalili podkarpaccy policjanci, w piątek (17 marca) przed południem,  68-letnia mieszkanka Tarnobrzega otrzymała telefon od mężczyzny, który twierdził, że jest policjantem. Poinformował ją, że ktoś może próbować "opróżnić" jej konto bankowe. Dodał również, że jej dane prawdopodobnie zostały skradzione przez nieuczciwego bankowca, dlatego bank współpracuje z policją, prowadząc tajną operację mającą na celu złapanie sprawcy. Kobieta miała jak najszybciej wypłacić pieniądze i wpłacić je na podane konto.

"Mężczyzna, aby dodać wiarygodności swojej opowieści, powiedział kobiecie, że wkrótce skontaktuje się z nią prokurator, który nadzoruje akcję. Po chwili 68-latka odbierała następny telefon. W słuchawce usłyszała, że rozmawia z prokuratorem. Mężczyzna potwierdził słowa „policjanta”, przedstawił jej plan działania i podał wskazówki, jak może ochronić swoje środki finansowe" – relacjonuje rzecznik prasowy komendy policji w Tarnobrzegu, podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona.

Cały czas 68-latka utrzymywała kontakt z fałszywym policjantem i zrobiła to, czego zażądali oszuści. Gdy przelała swoje oszczędności na wskazane konto, usłyszała, że zaraz przyjadą do niej funkcjonariusze, aby podpisała odpowiednie dokumenty. Wówczas kontakt się urwał. W ten sposób kobieta straciła ponad 200 tys. złotych.

Wkrótce mieszkanka Tarnobrzega zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów. O sytuacji powiadomiła dyżurnego komendy miejskiej policji w Tarnobrzegu.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność. „Oszuści umiejętnie manipulują rozmową, aby uzyskać jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Fałszywy funkcjonariusz często podaje zmyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w zatrzymaniu przestępców” – ostrzegają funkcjonariusze. Przypominają także, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach ani nie proszą o przekazanie pieniędzy.

 

Autorka: Agnieszka Lipska


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama