Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Jubileuszowy XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej za nami!

Podziel się
Oceń

Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem. Był on ucztą dla ducha dla ludzi kochających turystykę górską i muzykę z krainy łagodności.
Jubileuszowy XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej za nami!
Występ zespołu "Grzane Wino"

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczne wydarzenie kulturalne odbywające się w Cisnej, w Bieszczadach. Festiwal powstał w 2009 roku z inicjatywy lokalnej społeczności i od tego czasu odbywa się co roku w sierpniu.

Celem festiwalu jest promocja Bieszczadów jako miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Festiwal jest także okazją do zaprezentowania twórczości artystów z całego kraju, którzy inspirują się bieszczadzkim krajobrazem i kulturą. W programie była wystawa fotograficzna Inki Wieczeńskiej i Grzegorza Lizakowskiego.

Zobacz nasze zdjęcia z I dnia Festiwalu:

Na scenie pojawili się: Sebastian Riedel, Śląska Grupa Bluesowa, zespół „Grzane Wino”, Agata Rymarowicz, zespół „U Studni”, zespół „Żmije”, „Karczmarze”, Irena Salwowska, zespół „Pod Wiatr”, zespół „Za burtą”, Maria Lamers, zespół „Na gapę”, Kapela z przypadku, zespół „Łemkowyna”, Piotr Rogala „Rogalik” , Zbigniew Rolniczak, Anna i Tomek Trust, Piotr Łagodzic, Grzegorz „Kowal” Michalik i Jerzy Krupa, Tomasz Motyka, Marcin Żurawiecki, Paweł Lewandowski, Maciej Yoozwiki i Szymon Zieliński.

Zobacz nasze zdjęcia z II dnia Festiwalu:

XV edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem odbyła się w dniach 18-19 sierpnia 2023 roku. W tym roku festiwal był wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, był to jubileusz 15-lecia festiwalu. Po drugie, festiwal był połączony z obchodami 45-lecia zespołu KSU.. Koncert był ogromnym sukcesem i zgromadził tłumy fanów z całego kraju. Po koncercie odbył się festiwalowy piknik z muzyką i tańcami.

Festiwal był też okazją do poznania Bieszczadów, doświadczenia ich wyjątkowej atmosfery i obcowania z kulturą i sztuką. Wydarzenie promuje Bieszczady jako miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Festiwal jest także okazją do zaprezentowania twórczości artystów z całego kraju, którzy inspirują się bieszczadzkim krajobrazem i kulturą.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama