Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W dniach 15-17 stycznia 2024 roku żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, wraz z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich i amerykańskimi żołnierzami z 101 Dywizji Powietrznodesantowej, przeprowadzili kompleksowe ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności wzywania ognia artylerii przy użyciu meldunku "Call For Fire" (CFF). Ćwiczenia obejmowały różnorodne scenariusze, zarówno w terenie leśnym, jak i zurbanizowanym, co pozwoliło na realistyczną symulację sytuacji związanych ze współczesnymi konfliktami zbrojnymi. Część z nich odbyła się w centrum miasta, na dachu Galerii Rzeszów.
Ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA]

Źródło: 3 PBOT

Zakłady punktów obserwacyjnych odegrały kluczową rolę w procesie szkoleniowym, umożliwiając żołnierzom wykrywanie i rozpoznawanie zagrożeń. Po znalezieniu grupy pozoracji, uczestnicy ćwiczeń skutecznie wezwali ogień artylerii, stosując procedury ognia połączonego i meldunek "Call For Fire". To z kolei pozwoliło na skuteczne wykonanie zadań rozpoznania artyleryjskiego.

„Sformatowanie ćwiczenia w taki sposób, aby obejmowało różnorodne scenariusze, tworzyło alternatywną rzeczywistość zbliżoną do realiów współczesnego konfliktu zbrojnego” - powiedział jeden z uczestników szkolenia z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, znanego pod pseudonimem „Pług”.

Ważnym elementem realizacji zadań było zajęcie dogodnych punktów obserwacyjnych, takich jak dach galerii handlowej czy obszar leśny. To zagwarantowało realistyczność szkolenia, a umiejętność rażenia celów na znaczne odległości, nawet przy użyciu sensorów obsługiwanych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, idealnie wpisuje się w taktykę działania tej formacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Połączenie sił ćwiczących terytorialsów, podhalańczyków i amerykańskich żołnierzy 2nd Armored Brigade Combat Team, 1st Armored Division, stanowiło istotny krok w doskonaleniu taktyki, technik oraz procedur. Wspólne działania przyczynią się także do wzrostu interoperacyjności, co jest kluczowe w obliczu współczesnych konfliktów wielodomenowych.

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, będąca jedną z największych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej w kraju, liczy ponad 3 tysiące żołnierzy. Kolejne szkolenia, w ramach projektu „Ferie z WOT”, rozpoczną się już 27 stycznia. Ochotnicy będą mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu podstawowym trwającym 16 dni oraz 8-dniowym szkoleniu wyrównawczym dla żołnierzy rezerwy.

Jeśli marzysz o dołączeniu do szeregów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, nabór ochotników już trwa. Skontaktuj się z rekruterem z 3 Podkarpackiej Brygady OT przez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/! Dołącz do terytorialsów i sprawdź, czy masz to, co potrzebne, by zostać jednym z nich.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama