Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Zabójstwo półrocznego Maksia. Obrońcy skazanych wnieśli apelację

Podziel się
Oceń

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie otrzymał apelacje w sprawie tragicznego zabójstwa półrocznego Maksymiliana oraz znęcania się nad nim i jego siostrą, w których obrońcy oskarżonych domagają się uniewinnienia swoich klientów lub złagodzenia wyroków.
Zabójstwo półrocznego Maksia. Obrońcy skazanych wnieśli apelację

Źródło: archiwum

Przypomnijmy, że w październiku 2023 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Grzegorza B., znajomego rodziców dzieci, na dożywocie za zabójstwo chłopca oraz znęcanie się nad nim i jego siostrą. Matka dzieci, Karina B., została skazana na 10 lat więzienia za pomocnictwo w tych przestępstwach i znęcanie się nad córką.

W apelacjach, które wpłynęły do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, obrońcy domagają się uniewinnienia swoich klientów lub złagodzenia wyroków. Obrońca Grzegorza B. argumentuje, że orzeczone kary powinny być złagodzone lub powinno nastąpić uniewinnienie skazanego. Podobne żądanie przedstawia adwokat Kariny B. Jednakże prokurator, wnosząc apelację w sprawie Kariny B., domaga się surowszej kary - 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku Grzegorza B., prokurator wnosi o uzupełnienie kwalifikacji prawnej o art. 4. par. 1 kk, aby zastosować nową ustawę, która byłaby korzystniejsza dla oskarżonego.

Sprawa wzbudziła duże zainteresowanie opinii publicznej, gdy w lipcu 2017 roku półroczny Maksymilian trafił do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zmarł, a jego siostra Lena również była ofiarą znęcania się. Po śmierci chłopca i zatrzymaniu podejrzanych, prokuratura postawiła zarzuty Grzegorzowi B. i Karinie B. za ich udział w przestępstwach. Mimo że Grzegorz B. początkowo przyznał się do winy, to później jednak odmówił składania wyjaśnień, podczas gdy matka dzieci złożyła wyjaśnienia i ostatecznie otrzymała status świadka w sprawie.

Śledztwo w tej sprawie zostało przekazane do prokuratury w Lublinie, która postawiła matce dzieci zarzuty pomocnictwa w popełnieniu przestępstw oraz znęcania się nad córką. 

Obrońcy oskarżonych wnosząc apelacje, starają się przekonać Sąd Apelacyjny o niewinności swoich klientów lub o potrzebie złagodzenia wyroków. Decyzja Sądu Apelacyjnego będzie kluczowa dla dalszego biegu sprawy oraz dla zaspokojenia potrzeb sprawiedliwości w tej tragicznej sprawie. O dacie rozprawy odwoławczej na razie nie ma informacji.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama