Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ceniony i szanowany proboszcz zginął w wypadku. Wjechał wprost pod tira

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Gniewczyny Łańcuckiej w powiecie przeworskim przeżywają głęboką żałobę po stracie swojego wieloletniego proboszcza, księdza Krzysztofa Filipa. Wieść o jego tragicznym odejściu dotarła do nich w piątek późnym wieczorem (7.06.)
Ceniony i szanowany proboszcz zginął w wypadku. Wjechał wprost pod tira

Źródło: archiwum parafii

Jak potwierdziła przeworska policja, tragiczny wypadek miał miejsce w Gniewczynie Łańcuckiej około godziny 15:45 na drodze wojewódzkiej 835. Ksiądz Krzysztof Filip, kierując samochodem osobowym marki KIA, najprawdopodobniej stracił przytomność i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z ciężarówką marki Mercedes, prowadzoną przez 52-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mimo natychmiastowej interwencji i przewiezienia do szpitala w Przeworsku, duchowny zmarł około godziny 23:00.

Parafianie w żałobie

Ksiądz Krzysztof Filip był dla społeczności Gniewczyny Łańcuckiej postacią wyjątkową. Jego posługa w tej parafii rozpoczęła się w 1981 roku, kiedy to pracował jako wikariusz. Po latach powrócił jako proboszcz w 1996 roku, pełniąc tę funkcję aż do swojej śmierci w 2024 roku. Przez cały ten czas był ceniony i szanowany za swoją mądrość, pokorę i oddanie parafianom. Mieszkańcy wspominają go jako „cudownego człowieka, który zawsze rozumiał ludzi i nigdy nie był ponad innymi”.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z EKSPORTY TRUMNY Z KSIĘDZEM Z KAPLICY DO KOŚCIOŁA:

Parafianie, przyjaciele i mieszkańcy Gniewczyny Łańcuckiej nie kryją swojego smutku i żalu po stracie ukochanego proboszcza. Grupa parafialna RAM, działająca przy parafii p.w. św. Mateusza, zamieściła poruszający post na mediach społecznościowych, wspominając księdza Filipa jako „wspaniałego kapłana i proboszcza, który służył dobrą radą i wsparciem”. Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela również oddała hołd zmarłemu duchownemu, pisząc: „Ci, których kochamy, nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność”.

Wójt Gminy Tryńcza, Ryszard Jędruch, wraz z przewodniczącym Rady Gminy i cała Rada, złożyli kondolencje, wyrażając głęboki smutek z powodu tej ogromnej straty dla całej społeczności.  - Wspaniały człowiek, duchowny, który świecił przykładem. Dobry pasterz – powiedział wójt.

"Człowiek, który nie szukał poklasku"

W mediach społecznościowych parafii mieszkańcy zamieścili wzruszające wpisy, oddając hołd księdzu Filipowi. Jedna z parafianek napisała: „Wieczny odpoczynek radź mu dać Panie. Do domu Ojca trafił wielki człowiek, który słowem i czynem dla niejednego powinien być przykładem... Tragedia dotyka nas, głęboki żal i mnóstwo pytań, na które staramy się w jakikolwiek sposób odpowiedzieć... Niech dobry Ojciec przyjmie w ofierze kapłana, wieloletniego sługę Bożego, który od zawsze dla parafian i parafii przyczyniał się do sukcesów i rozwoju. Człowiek, który nie szukał poklasku, który zawsze zrozumiał, pomógł, doradził... W chwale Pana znalazł się, do czego całe życie dążył i polecał każdemu”.

Społeczność Gniewczyny Łańcuckiej, pogrążona w żałobie, przygotowuje się do pożegnania swojego proboszcza. Jego pamięć i duchowe dziedzictwo pozostaną w sercach parafian na zawsze. Ksiądz Krzysztof Filip był dla nich nie tylko duchowym przewodnikiem, ale i prawdziwym przyjacielem. Jego życie i posługa pozostaną inspiracją dla wszystkich, którzy mieli szczęście go znać.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama