Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Terytorialsi połączyli na świętach niemal 200 rodzin

Podziel się
Oceń

Minister Obrony Narodowej zainaugurował po raz drugi projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej podjęli rękawicę i zorganizowali prawie 200 video połączeń dla seniorów, osób będących w izolacji w szpitalach, jak również podopiecznych hospicjów i Domów Pomocy Społecznej.
  • Źródło: Informacja prasowa
Terytorialsi połączyli na świętach niemal 200 rodzin
Terytorialsi połączyli na świętach niemal 200 rodzin

Autor: 3 PBOT

Tegoroczne święta znowu obchodzone były w ścisłym reżimie sanitarnym z powodu dużego wzrosty zakażeń. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już po raz drugi podjęli działania w zakresie wsparcia akcji „Łączymy na święta”. Terytorialsi udzielili pomocy chorym przebywającym w szpitalach, kombatantom, którzy pozostają pod ich stałą opieką, jak również pensjonariuszom z hospicjów, domów pomocy społecznej oraz zakładów pielęgnacyjno - opiekuńczych. Przed Świętami Wielkanocnymi, te osoby mogły porozmawiać poprzez video połączenie z rodziną oraz swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym jakże trudnym dla każdego z nas czasie.

Podkarpaccy terytorialsi wywiązali się z tego zadania wzorowo. Poprzez video rozmowę, pomogli rodzinom spotkać się w święta realizując połączenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Świętego Ojca Pio w Przemyślu, Szpitalu Powiatowym w Dębicy i Sędziszowie Małopolskim, Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie, Domach Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, Prałkowcach i Dębicy, Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu, Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz w Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych w Dynowie, Hyżnem i Błażowej.

Przypomnijmy, że jest to druga tego typu akcja – „Łączymy na święta”. Pierwsza została przeprowadzona przez żołnierzy Podkarpackiej Brygady OT w Święta Bożego Narodzenia i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Terytorialsi przez cały czas trwania pandemii niosą pomoc kombatantom, seniorom, osobom samotnym i chorym. Realizują też inne zadania związane z walką z COVID-19. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie i przy szpitalnych punktach wymazowych, prowadzą monitoring kwarantanny, pomagają w placówkach medycznych, w Powiatowych Stacjach Sanitarno – Epidemiologicznych, jak również w Terenowych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Codziennie w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest blisko 300 żołnierzy 3. PBOT.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama