Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów uczcił kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej

Podziel się
Oceń

Dziś mija 11 rocznica katastrofy rządowego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem, w której zginęła rządowa delegacja lecąca oddać hołd pomordowanym oficerom w Katyniu.
  • Źródło: informacje prasowe
Rzeszów uczcił kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej
Rzeszów uczcił kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej - Rzeszów pamięta o 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Autor: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Marszałek Władysław Ortyl oddał dziś hołd wszystkim ofiarom tragicznego lotu. Zapalił znicz oraz złożył symboliczną wiązankę kwiatów na grobie jednego ze swoich poprzedników, Leszka Deptuły. Były marszałek w 2010 roku był posłem i znalazł się w szerokiej delegacji do Smoleńska. Spoczywa na cmentarzu komunalnym w Mielcu.

- Minęło już 11 lat. Trudno uwierzyć, bo to długi okres, ale tamte tragiczne chwile wciąż mam w pamięci. Zginęło wielu moich przyjaciół i znajomych. Wspominamy dziś szczególnie parę prezydencką, Leszka Deptułę oraz Stanisława Zająca, posła i senatora ziemi podkarpackiej i wszystkich, którzy wskutek tej tragicznej katastrofy przedwcześnie nas opuścili -
powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wiązanki od samorządu województwa złożono także na grobie Stanisława Zająca w Jaśle. Na obydwu wspomnianych mogiłach znalazły się także wieńce od Prezydenta RP, marszałek Sejmu, premiera, ministra obrony narodowej i wojewody.

Dziś symbolicznie oddajemy także hołd wszystkim pomordowanym w lesie katyńskim. Wiosną 1940 roku funkcjonariusze NKWD rozstrzelali co najmniej 21 768 obywateli Rzeczpospolitej (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji), na mocy decyzji najwyższych władz Związku Radzieckiego.

W związku z pandemią samorząd województwa nie organizował dużych uroczystości związanych z obydwoma rocznicami. W poniedziałek o 10.30 marszałek wraz z wojewodą oraz przedstawicielami samorządu złożą kwiaty pod Pomnikiem Smoleńskim przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama