Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Wiemy kto wykona projekt przedszkola na osiedlu Budziwój w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Ponad 150 tys. zł Rzeszów zapłaci za zaprojektowanie budynku przedszkola i żłobka na osiedlu Budziwój. Projekt budynku ma być gotowy najpóźniej w przyszłym roku.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Wiemy kto wykona projekt przedszkola na osiedlu Budziwój w Rzeszowie
Wizualizacja żłobka i przedszkola na osiedlu Budziwój w Rzeszowie

Autor: materiały prasowe UM Rzeszowa

O zawiłościach w związku z budową przedszkola oraz żłobka na osiedlu Budziwój pisaliśmy nieraz. Co ważniejsze, miasto na początku chciało go wybudować w systemie zaprojektuj-buduj, co oznaczało, że potencjalny wykonawca byłby odpowiedzialny jednocześnie za projekt oraz budowę tego obiektu. O tych zawiłościach więcej pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Co z budową przedszkola na Budziwoju ?

Jednak nieustanne przepychanki z firmami co do wysokości oferty skłoniły ratusz do planów. Przy przyjściu na urząd Marka Bajdaka, p.o. prezydenta zmienił plany. Zdecydował, iż najpierw będzie musiał powstać projekt, a dopiero w drugim przetargu miasto wyłoni wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za budowę. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Miasto ogłasza przetarg na projekt przedszkola na os. Budziwój w Rzeszowie

Znamy wykonawcę projektu przedszkola i żłobka na osiedlu Budziwój

W połowie maja poznaliśmy oferty wykonawców na wykonanie tej inwestycji. Do przetargu stanęło aż 16 firm, z czego aż siedem ofert tych wykonawców mieściła się w zakładanych przez miasto kosztach.

Z kolei w poniedziałek 5 lipca Urząd Miasta Rzeszowa wybrał wykonawcę tej inwestycji. Przetarg wygrała firma Projektygotowe.pl Spółka Architektoniczna Sp. z o.o. z Krakowa, a jej oferta była szacowana na kwotę 153 381,00 zł.

Projekt ma być gotowy na przyszły rok

W dokumentacji projektowej czytamy, że wykonawca będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie budynków parterowych z płaskim dachem w technologii tradycyjnej.

Projekt budynku przedszkola ma uwzględniać m.in.: 7 oddziałów dla 175 dzieci (po 25 dzieci na jeden oddział), sale o powierzchni min. 70 metrów kwadratowych, czy plac zabaw na zewnątrz.

Z kolei projekt żłobka będzie musiał zawierać m.in.: 6 oddziałów dla 178 dzieci, sale wielofunkcyjne o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, taras z możliwością wyjścia na niego z każdej sali.

Ponadto wykaz wyposażenia żłobka i przedszkola należy uzgodnić z Miejskim Zespołem Żłobków i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z umową projekt inwestycji ma być gotowy w ciągu 304 dni, czyli na maj przyszłego roku.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama