Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

W niedzielę Festiwal Biegowy Pratt&Whitney w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

W najbliższą niedzielę, 1 października, Rzeszów będzie gospodarzem Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney. Zaplanowano biegi na 5 i 10 kilometrów a także po raz pierwszy, na dystansie 1 mili. Odbędą się także biegi młodzieżowe.
W niedzielę Festiwal Biegowy Pratt&Whitney w Rzeszowie

Źródło: fot. materiały organizatorów

Ze względów finansowych w tym roku organizatorzy byli zmuszeni zrezygnować z organizacji tradycyjnego, październikowego Maratonu Rzeszowskiego. Rozmowy z potencjalnymi sponsorami trwają i jest duża szansa, że maraton powróci już w przyszłym roku.

W tym roku zawody odbędą się w innej formule. W ramach Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney wystartują biegi na 5 i 10 km oraz na dystansie 1 mili. Będą też biegi młodzieżowe.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa. 

POLECAMY UWADZE:

Prognoza pogody na niedzielę jest obiecująca, dlatego organizatorzy zachęcają mieszkańców miasta do dopingowania zawodników. W tej chwili na listach startowych jest już ponad 900. 

Bieg na milę wystartuje o godzinie 9 rano. Jego trasa to dwie pętle po ulicy Kopisto. O godz. 9:30 rozpoczną się biegi młodzieżowe, których zaplanowano 10, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców. Biegi na 5 i 10 km rozpoczną się ze wspólnego startu o godz. 12. 20 minut przed biegiem głównym rozgrzewkę poprowadzi Matylda Kowal, utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa.

- Nowa trasa posiada atest PZLA. Myślę, że to będzie najszybsza trasa biegowa na Podkarpaciu na tym dystansie. Zawodnicy będą rywalizować na pętli o długości 5 km prowadzącej ul. Kopisto i al. Rejtana. Ci, którzy pobiegną 10 kilometrów, pokonają ją dwa razy – mówi Mirosław Wierzbicki, ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Zakończenie biegu głównego planowane jest najpóźniej około godz. 13.30. Przewidziano nagrody w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Upominki zostaną rozlosowane także wśród wszystkich uczestników biegów. 

Biuro zawodów w centrum Millenium Hall będzie czynne w sobotę w godz. 16 - 18 oraz w niedzielę od godz. 7 do 11.30. Sprzedaż pakietów startowych w internecie już się zakończyła, ale można będzie kupić je jeszcze stacjonarnie. Organizatorzy apelują, aby zrobić to najlepiej w sobotę. Także tego dnia najlepiej odebrać pakiet wykupiony wcześniej. 

Organizacja biegu wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z nimi na ulicy Kopisto, która będzie nieprzejezdna między godzinami 5 a 15. Aleja Rejtana zostanie zamknięta o godzinie 11. Kierowcy pojadą tędy ponownie najpóźniej o godz. 13.30. Parkingi dla zawodników będą przygotowane pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Szatnie i prysznice będą zlokalizowane także w hali. 

Organizacja festiwalu będzie możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony sponsorów, przede wszystkim głównego - firmy Pratt&Whitney oraz Marmy Polskie Folie i centrum handlowego Millenium Hall. Imprezę wspiera także Urząd Miasta Rzeszowa.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama