Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Zamordował swoją matkę i ranił ojca. Prokuratura ujawnia wstrząsające kulisy zbrodni

Podziel się
Oceń

Przed północą w nocy z środy na czwartek, po kilkugodzinnej obławie, policja zatrzymała 20-letniego Jakuba W., podejrzanego o zabójstwo swojej matki i próbę zamordowania ojca.
Zamordował swoją matkę i ranił ojca. Prokuratura ujawnia wstrząsające kulisy zbrodni
Doprowadzenie Jakuba W. do aresztu.

Źródło: KPP Jasło

Do wstrząsającej zbrodni doszło w środę po południu w Sławęcinie w powiecie jasielskim. Około godziny 14:30 policja została zawiadomiona, że w jednym z budynków mieszkalnych doszło do makabrycznego zdarzenia. Już przed wejściem policjantów do domu, funkcjonariusze zauważyli liczne ślady krwi, sugerujące, że doszło do tragedii. 

W środku budynku policjanci zastali 46-letniego Tomasza W. oraz jego żonę 44-letnią Bogusławę W. Mężczyzna był przytomny, ale na ciele miał liczne rany. Niestety kobieta odniosła o wiele większe obrażenia. Na miejscu, oprócz policjantów, pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Niestety życia 44-latki nie udało się uratować. Jej mąż trafił do jasielskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Szokujące okoliczności zbrodni

Udało nam się porozmawiać z jednym z sąsiadów rodziny W. - To był moment. W ciągu kilku minut pod dom tej rodziny podjechało chyba z siedem czy osiem radiowozów na raz. Nie wiedziałem co się stało, ale czułem, że stało się coś złego. Powiem szczerze, że schowałem się do swojego domu, zamknąłem drzwi. Z mediów dowiedziałem się o wszystkim. To wstrząsające - relacjonuje ok. 40-letni mężczyzna, pragnący zachować anonimowość. 

Szybko rozpoczęły się poszukiwania podejrzanego Jakuba W., syna poszkodowanego małżeństwa. Nie wiadomo jeszcze, czy to sam ojciec wskazał go jako sprawcę ataku. Śledczy dopiero to ustalają. 

Jakub W., fot. KPP Jasło

Kiedy dziesiątki policjantów z różnych części Podkarpacia szukały syna małżeństwa, na miejscu trwały czynności procesowe policji i prokuratury. 

- Na całym ciele kobiety ujawniono kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych, prawdopodobnie zadanym nożem, zabezpieczonym później przez policjantów – relacjonuje Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. 

Podejrzanego o zabójstwo matki i zadanie ran ojcu, zatrzymano po godz. 23 w nocy ze środy na czwartek na terenie gm. Jasło. Mężczyzna trafił do aresztu. 

Jakub W. zatrzymany

Policjanci zabezpieczyli m.in. jego ubrania. Co kierowało 20-latkiem, że posunął się do tak drastycznych kroków? Tego nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że mogło dojść do sprzeczki rodzinnej. W momencie zatrzymania przez policjantów Jakub W. był trzeźwy, ale pobrano od niego próbki krwi do badań toksykologicznych, w tym na obecność narkotyków. 20-latek wkrótce usłyszy prokuratorskie zarzuty. 

Ciało 44-letniej Bogusławy W. zostanie poddane sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama