Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Wieża widokowa w Malawie już otwarta dla zwiedzających

Podziel się
Oceń

Trwają prace przy wieży widokowej w Malawie. Miejsce to odwiedza już wielu ludzi, mimo że obiekt nie został jeszcze oficjalnie otwarty dla zwiedzających.
  • Źródło: materiały własne, UG Krasne
W niedzielne popołudnie udaliśmy się "na Magdalenkę", żeby zobaczyć postępy w budowie wieży widokowej. Na miejscu okazało się, że wieża już stoi, jednak otoczenie obiektu jest jeszcze w powijakach.

Wejście na wieżę zabezpieczone jest prowizorycznym łańcuchem zapiętym na kłódkę. Takie "zabezpieczenie" nie stanowi jednak żadnej przeszkody. Odwiedzający nic sobie z tego nie robią i całymi rodzinami szturmują to miejsce.

Wieża widokowa w Malawie już otwarta dla zwiedzających?
Rodzinna wycieczka na wieżę w Magdalence


Zwiedzający ze szczytu wieży mogą podziwiać widoki na okoliczne miejscowości, a przy dobrej pogodzie będzie można dostrzec nawet Tatry oraz Bieszczady.

Budowa wieży widokowej w Malawie odbyła się w ramach projektu "Kompleksowa rewitalizacja wzgórza Marii Magdaleny w miejscowości Malawa". Koszt tej inwestycji wynosił 6 335 000,00 zł, w tym kwota dofinansowania w wysokości 3 917 961,08 zł.

Jest ona realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, przeznaczonych dla Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny w ramach projektu “Kompleksowa rewitalizacja na terenie ROF”.

W ramach rewitalizacji obiektów na terenie Gminy Krasne zaplanowano przebudowę i zmianę użytkowania dawnego Domu Ludowego w Malawie pod potrzeby utworzenia Klubu Integracji Wielopokoleniowej. Rewitalizacja zakłada:
– modernizację istniejącej ścieżki rowerowej przebiegającej w śladzie drogi Malawa-Podkościółek,
– utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku na działkach nr ewid. 3397/2 (strefa rekreacji i wypoczynku z wieżą widokową oraz mini obserwatorium astronomicznym), 1675, 1676/3, 1676/4 (park wielopokoleniowy z szachami oraz placem zabaw).

Oficjalne oddanie inwestycji do użytku jest planowane na I kwartał 2021 roku.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama