Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Polityczne starcie w Stalowej Woli. "I co, panie Morawiecki?"

Podziel się
Oceń

W środę Stalowa Wola stała się miastem starcia największych politycznych. Poszło o tamtejszą hutę, jeden z największych zakładów przemysłu obronnego w Polsce.
  • Źródło: tvn24.pl

- Tutaj stoję i będę stała po stronie prawdy i nie dam się zakłamać temu człowiekowi – mówiła Renata Butryn z Platformy Obywatelskiej. To odpowiedź na słowa Mateusza Morawickiego, który kilka tygodni temu mówił, że: "mi tam robotnicy powiedzieli, że jakby tu przyjechali ci z PO, to żebym im powiedział, żeby ubrali takie bardzo grube waciaki, bo ich kijami obiją", opisując rzekomą niechęć pracowników Huty Stalowa Wola do działaczy PO. 

Do Stalowej Woli przyjechał m.in. Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. - Premier Morawiecki kilka tygodni temu groził przemocą fizyczną, jeżeli tutaj przyjedziemy. I co, panie Morawiecki? – powiedział Siemoniak. - Dziś politycy PiS próbują ubrać się w piórka obrońców polskiego przemysłu obronnego – podkreślał polityk. - Szansą dla polskiego przemysłu jest jego poważne traktowanie, jest powrót fachowców, takich jak ci, którzy dzisiaj z nami stoją. Takich fachowców, którzy zostali zastąpieni właścicielami sklepów z rybkami, animatorami kultury, tak jak miało to miejsce w wielu spółkach obrony - mówił dalej. 

Kontrmanifestacja PiS pod przywództwem prezydenta Stalowej Woli

To miał być pokaz siły. Kilkanaście metrów od spotkania działaczy Platformy Obywatelskiej swoją manifestację miało Prawo i Sprawiedliwość. Przewodniczył jej Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.  - Huta Stalowa Wola po trudnych momentach swojej historii w końcu ma olbrzymie wsparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości - zapewniał włodarz miasta, aktywny polityk rządzącego Polską PiS. - Czas rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska to koszmarny czas pod względem tego, jak wyglądała sytuacja społeczna w Stalowej Woli - mówił. Do tego miasta posiłki przyjechały także z Warszawy. - Bym się wstydził, żeby przyjechać do Huty Stalowa Wola, jakbym był Siemoniakiem czy Gawlikiem (Zdzisławem Gawlikiem, byłym wiceministrem skarbu państwa, obecnie przewodniczącym PO na Podkarpaciu - przyp. redakcja) i innymi politykami PO, którzy doprowadzili hutę na skraj upadłości – mówił z kolei, stojący obok prezydenta Stalowej Woli, wiceminister aktywów państwowych w rządzie PiS Andrzej Śliwka.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama