Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rozwój Podkarpacia w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich

Podziel się
Oceń

Rozwój Podkarpacia w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich

Źródło: mat. prasowe

W gościnnych murach Technikum TEB Edukacja w Rzeszowie odbyła się Konferencja podsumowująca projekt: "Rozwój Województwa Podkarpackiego w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich". Wydarzenie to zgromadziło liczne grono uczniów, społeczników i osób zaangażowanych w prace na rzecz młodzieży, odbyła się prezentacja Strategii, panel dyskusyjny oraz promocja NGO działających na terenie województwa Podkarpackiego. 

Goście panelu dyskusyjnego: „Rozwój młodych - rozwój Podkarpacia”

Podczas panelu dyskusyjnego, zatytułowanego „Rozwój młodych - rozwój Podkarpacia”, głos zabrali wyjątkowi goście:

  • Insp. Miłosz Elgass – Zastępca Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego „STRZELEC” im. Józefa Piłsudskiego;
  • Marek Pankiewicz – Prezes Fundacji im. Braci Sołuńskich - Cyryla i Metodego;
  • Aleksandra Czarnota – Wiceprzewodnicząca Rady Młodzieży Rzeszowa.

Ich udział w dyskusji pozwolił na ukazanie różnorodnych perspektyw i doświadczeń związanych z rozwojem młodzieży oraz pracy organizacji obywatelskich na rzecz społeczeństwa.

Cele konferencji

Konferencja miała na celu:

  1. Prezentację Strategii będącej zwieńczeniem projektu.
  2. Integrację NGO i organizacji młodzieżowych z terenu województwa Podkarpackiego.
  3. Zaprezentowanie działań NGO i organizacji młodzieżowych przez ich przedstawicieli.
  4. Wskazanie najważniejszych potrzeb i problemów z jakimi borykają się organizacje.
  5. Przedstawienie wpływu zaangażowania w działania organizacji obywatelskich na rozwój młodego człowieka.
  6. Przedstawienie wpływu organizacji na rozwój społeczeństwa i środowiska młodzieży na Podkarpaciu.
  7. Wskazanie celów na przyszłość i perspektyw rozwoju.

Pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Całe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach realizacji projektu "Rozwój Województwa Podkarpackiego w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich", którego organizatorem jest Fundacja Aktywność.

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz zdobycia inspiracji do dalszych działań na rzecz młodzieży. Prezentowane podsumowanie projektu i inicjatyw potwierdziły ogromny potencjał młodzieżowych organizacji obywatelskich w kształtowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Podsumowanie i perspektywy

Konferencja podsumowująca "Rozwój Województwa Podkarpackiego w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich" stanowiła ważny krok w budowaniu silnej wspólnoty działającej na rzecz rozwoju młodych ludzi. Przedstawione cele, strategia i doświadczenia organizacji otwierają nowe perspektywy dla przyszłości, ukierunkowanej na wspólną pracę na rzecz lepszego jutra młodzieży na Podkarpaciu.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama