Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Jest koncepcja modernizacji Stadionu Miejskiego STAL

Podziel się
Oceń

W Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej znajduje się serce sportowych emocji - Stadion Miejski STAL. Jednak, jak każdy organizm, i ten wymaga czasami interwencji chirurgicznej, aby nadal bić mocnym tętnem. Dlatego we wtorek (19.03.) na konferencji prasowej, Konrad Fijołek prezydent miasta, przedstawił ambitny plan modernizacji tego kluczowego obiektu.
Jest koncepcja modernizacji Stadionu Miejskiego STAL
Wizualizacja trybuny zachodniej.

Źródło: Wizualizacja: K+Architekci

Stadion Miejski w Rzeszowie to dom dwóch lokalnych drużyn piłkarskich oraz zespołu żużlowego. Jednakże, zanim piłkarze i żużlowcy będą mogli kontynuować rywalizację, obiekt musi zostać zmodernizowany. Bez tego kroku, droga na szczyt ligowej hierarchii może okazać się zablokowana.

Wymogi licencyjne dla rozgrywek Fortuna 1 Ligi lub Ekstraklasy są jasne - stadion musi spełnić surowe kryteria. Konieczne są prace modernizacyjne, takie jak stworzenie zadaszonych platform dla kamer telewizyjnych, budowa nowej wieżyczki sędziowskiej, czy nawet zapewnienie bezpiecznego dostępu kibiców na murawę. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Przeciekający dach, który uprzykrza życie wiernym fanom, oraz konieczność przebudowy infrastruktury wokół stadionu, to tylko niektóre wyzwania, z którymi miasto musi się zmierzyć.

Na szczęście, miasto Rzeszów podchodzi do tego zadania z determinacją i wyobraźnią. Konrad Fijołek, prezentując plany na modernizację, zapowiedział inwestycję wartą 30 milionów złotych. Ten montaż finansowy ma być przeznaczony na spełnienie wymogów licencyjnych oraz na poprawę ogólnej infrastruktury stadionowej.

 - W sierpniu zeszłego roku złożyłem wniosek o zabezpieczenie środków na koncepcję rozbudowy Stadionu Miejskiego STAL przy ul. Hetmańskiej. Taki wniosek w imieniu naszego klubu KO złożył również Marcin Deręgowski. Poparły nas również dwie komisje Rady Miasta: Inwestycji i Sportu. W międzyczasie prezydent Konrad Fijołek spotkał się z działaczami sekcji piłkarskiej i żużlowej w tej sprawie, a w tym roku Radni poparli wprowadzenie kwoty do budżetu miasta - mówi Mateusz Maciejczyk, radny Rady Miasta Rzeszowa. - Mamy marzec, mamy wizualizację! Teraz delikatne korekty projektu i szukamy środków na realizację - dodaje. 

Jednym z kluczowych elementów projektu jest budowa nowej części wschodniej stadionu. Plan obejmuje nie tylko aspekty sportowe, ale także przestrzeń dla VIP-ów oraz mediów. Fijołek podkreśla, że to właśnie ta inwestycja otworzy drogę nawet do Ekstraklasy, dając stadionowi nowoczesny i konkurencyjny charakter.

Jednak modernizacja nie kończy się na samym stadionie. Miasto zamierza rozbudować infrastrukturę wokół obiektu, tworząc przestrzeń usługową, biurową i sportową. To nie tylko poprawi wygodę i bezpieczeństwo kibiców, ale również przyczyni się do generowania dodatkowych dochodów dla stadionu.

Niezwykle ważne jest także zapewnienie ciągłości rozgrywek sportowych w trakcie prac modernizacyjnych. Prezydent zapewnia, że prace będą prowadzone tak, aby nie zakłócać harmonogramu meczów. Stal i Resovia będą mogły kontynuować walkę na swoim terenie, dając kibicom niezapomniane chwile sportowej pasji.

Koszt całego przedsięwzięcia to imponujące 30 milionów złotych. Jednakże, dla miasta, to inwestycja w przyszłość, która ma przynieść bogate owoce w postaci rozwoju sportu lokalnego, wzrostu prestiżu oraz generowania nowych możliwości biznesowych. Prezydent Fijołek, podsumowując konferencję, wyraził pewność, że ta modernizacja przeprowadzi stadion w nową epokę, czyniąc go dumą nie tylko Rzeszowa, ale całej Polski.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama