Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza na „Noc Muzeów z… duchami”

Podziel się
Oceń

W czwartek 2 maja Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Noc w Muzeum. To jedyne takie wydarzenie w roku, gdy ekspozycje udostępniane są w nocnej porze. W tym roku specjalnie na tę okazję muzeum przygotowało kilka nowości.

W trakcie Nocy Muzeów będzie można zobaczyć reprezentacyjne wnętrza I piętra Zamku oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego - dawna Ujeżdżalnia.

Tegoroczna edycja wydarzenia w szczególny sposób nawiązuje do 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W łańcuckim Muzeum dzięki dotacjom przeprowadzono szereg gruntownych prac remontowo-konserwatorskich i udostępniono nowe wystawy. Ujeżdżalnia jest jednym z przykładów wykorzystania funduszy europejskich. W d. Ujeżdżalni można obejrzeć blisko 50 pojazdów konnych z kolekcji zgromadzonej przez Muzeum po II wojnie światowej, w tym np. egzemplarz, którym miał podróżować Fryderyk Chopin. Jest też niewielki pojazd, do którego zaprzęgano kozy. Był przeznaczony dla dzieci. 

Przed zamkiem na turystów czekać będą członkowie przemyskiego Stowarzyszenia „Damy i Huzary”, a w Sali Balowej odbędzie się pokaz filmu Braci Quay „Inventorium Śladów. Jan Potocki na Zamku w Łańcucie” (pokaz w cenie biletu wstępu).

Organizatorzy wydarzenia zapraszają także do uczestniczenia w konkursie filmowym „Opowieści niesamowite 2”. Wystarczy nagrać krótką formę filmową i opublikować ją w mediach społecznościowych, z oznaczeniem oficjalnych kanałów Muzeum.

Noc Muzeów potrwa od godz. 18.00 do 23.00 (ostatnie wejście na ekspozycje o 22.00).  Zwiedzanie odbędzie się bez przewodników i audioprzewodników.

Bilety w cenie 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy) do kupienia w Zamku i d. Ujeżdżalni. Jeden bilet upoważnia do obejrzenia jednej ekspozycji. Wejściówki będą dostępne wyłącznie w dniu wydarzenia.

Regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie Muzeum. 

Pokaz filmu i konkurs odbędą się w ramach cyklu „Łańcut w filmie”, należącego do programu kulturalno-edukacyjnego projektu „Ochrona i udostępnienie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum - Zamku w Łańcucie (OR-KA II).

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama