Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Na 63. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie zabrzmiał jazz [FOTO]

Podziel się
Oceń

To był wspaniały weekend. Nastrojowo i z wyczuciem, klasycznie i nowatorsko. Był jazz, ale nie tylko.
Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Autor: Wit Hadło

Podczas kolejnego weekendu 6. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie nie było muzyki poważnej, publiczność jednak bawiła się znakomicie. W piątek 24 maja w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie z programem oparty ma na jazzie i poezji wystąpił ze swoim trio znakomity pianista, jeden z nielicznych Polaków, który zdobył nagrodę Grammy, Włodek Pawlik. Na kontrabasie towarzyszył mu Damian Kostka, a na perkusji Cezary Konrad. Nie był to jednak klasyczny koncert, lecz raczej spektakl słowa i muzyki. 

Swoje wiersze z tomiku „Urodziny – Raz jeszcze” recytował autor Piotr Gaweł. Do tej pory znany był on głównie jako specjalista w dziedzinie mediów oraz inicjator i organizator wydarzeń artystycznych, lecz poza tym od lat pisywał wiersze do szuflady i teraz postanowił podzielić się nimi z chętnymi widzami. Teksty poety odśpiewali również, kreując klimatyczny nastrój występu znakomici wokaliści: Natalia Wilk oraz urodzony w Rzeszowie Marek Bałata. Po koncercie rozmarzona publiczność długo oklaskiwała artystów. 

Zobacz fotorelację

Następnego dnia w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie uczestnicy festiwalu mogli wysłuchać bardzo nastrojowego i pełnego uroku występu pochodzącej z Barcelony wokalistki i trębaczki Andrei Motis. Artystka ta zaczarowała widzów swoją muzyką będącą mieszanką jazzu, bossa novy, soulu, piosenki katalońskiej i w ogóle muzyki świata śpiewając po hiszpańsku, katalońsku, portugalsku i angielsku. Artystce podczas koncertu towarzyszył brzmiący bardzo klasycznie austriacki skrzypek Christopher Mallinger, a także wspaniały perkusjonista, jakby żywcem przeniesiony z Copacabany, żywiołowy Brazylijczyk Ze Luis Nascimento. 

Publiczność długo oklaskiwała wykonawców i wymogła na nich dwa bisy. Podczas kolejnego weekendu, 2 czerwca będzie miał miejsce tylko jeden festiwalowy koncert. W Filharmonii Podkarpackiej wystąpi chyba największa gwiazda tegorocznej imprezy – holenderska supergwiazda saksofonu Candy Dulfer wraz z zespołem.

Przeczytaj również:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama