Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Leśny Piknik w Sanoku [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W niedzielę (14.07.) w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbył się Leśny Piknik. Zobacz, co przygotowali organizatorzy i jak bawili się uczestnicy wydarzenia.
Leśny Piknik w Sanoku [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Niemiec/Halo Rzeszów

Wczoraj, w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbył się "leśny piknik", organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Organizatorzy zadbali o atrakcje, dzięki którym uczestnicy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o Lasach Państwowych oraz o podkarpackiej muzyce regionalnej.

Z muzyką na scenie

Na scenie Muzeum Budownictwa Ludowego wystąpiły trzy zespoły. Pierwszym z nich był zespół sygnalistów ''Echo Karpat'', który początkowo zaprezentował regionalne instrumenty i ich brzmienie. Następnie wspólnie zagrali różne melodie. Jedną z nich był utwór ''Hejnał Leśników Polskich'', którym również zespół zakończył występ.

Następnie na scenie wystąpił zespół ''Trio Kremenaros''. Trójka artystów zadbała o dogłębne przedstawienie muzyki regionu Karpat- także poza granicami Polski, śpiewając utwory węgierskie, czy słowackie. Nie zapomnieli także o muzyce Łemków, śpiewając utwory w języku łemkowskim. 

FOTORELACJA:

Ostatnim wykonawcą, występującym podczas pikniku był Paweł Orkisz, przyjeżdżający do Sanoka z Krakowa i okolic. Artysta w swoim repertuarze ma ponad 400 piosenek. Jego utwory nawiązują nie tylko do województwa podkarpackiego- śpiewa także o życiu, oraz o uczuciach. Jedna z piosenek, którą zaprezentował, napisał o Woli Michowej dla mieszkańca Zagórza- dla Wojtka Gosztyły. Podczas koncertu rozmawiał z widzami, którzy razem z artystą wspólnie śpiewali wybrane piosenki. 

W przerwach podczas koncertu swoje wiersze na scenie przedstawił Józef ''Czarny'' Bilski. Jest znany m.in. z ''Przewodnika poetyckiego po Bieszczadach''. Podczas wydarzenia przeczytał takie wiersze jak np. ''Święty Mikołaj''.

Zabawy dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla najmłodszych uczestników imprezy. Przedstawiciele nadleśnictw przygotowali stoiska edukacyjne, dzięki którym dzieci miały możliwość poznać podkarpackie lasy poprzez zabawę. Pojawienie się stoisk nadleśnictw takich miejscowości jak np. Dukla, Lesko, czy Brzozów wzbudziły ciekawość najmłodszych, którzy chętnie brali udział w ciekawych zabawach i konkursach.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego wydarzenia i do wzięcia udziału w przyszłych Leśnych Piknikach!

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama