Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Dumni z biało-czerwonej. Dzień flagi w Rzeszowie [FOTO]

Podziel się
Oceń

2 maja 2024 roku Rzeszów uświetnił biało-czerwonymi barwami, obchodząc Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość na Rynku Głównym zgromadziła tłumy mieszkańców, którzy z dumą eksponowali symbole narodowe, podkreślając przywiązanie do polskiej tradycji i historii.
Dumni z biało-czerwonej. Dzień flagi w Rzeszowie [FOTO]
Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Wiktor Janowski/Halo Rzeszów

Tego dnia oddaliśmy cześć biało-czerwonej fladze, czcząc pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Dzień Flagi to święto, które ustanowiono w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości i znaczeniu symboli narodowych.

Uroczystości na rzeszowskim Rynku rozpoczęły się o godzinie 12:00 od podniesienia flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu narodowego. Następnie odbyły się przemówienia okolicznościowe, w których podkreślano wagę Dnia Flagi i znaczenie biało-czerwonych barw dla Polaków.

FOTORELACJA Z RZESZOWSKIEGO RYNKU:

Wśród uczestników uroczystości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i administracji państwowej, służb mundurowych, harcerze oraz mieszkańcy Rzeszowa. Młode pokolenie licznie reprezentowali uczniowie rzeszowskich szkół, którzy z entuzjazmem wymachiwali biało-czerwonymi flagami.

Dzień Flagi to nie tylko oficjalne uroczystości, ale również czas na wspólne świętowanie i kultywowanie polskich tradycji. W wielu miejscach w Rzeszowie odbywały się pikniki, koncerty i inne wydarzenia plenerowe, podczas których mieszkańcy mogli wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni i bawić się w rytmie narodowych tańców.

Dzień Flagi Rzeszów uczcił z rozmachem, pokazując siłę i jedność Polaków. Biało-czerwona flaga, dumny symbol naszej Ojczyzny, powiewała dumnie nad Rynkiem Głównym, jednocząc pokolenia i przypominając o wartościach, które są dla nas najważniejsze.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama