Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Podziel się
Oceń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie ONLINE z Renatą Piątkowską „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”, które odbędzie się 1 grudnia 2020 r. o godz. 9:30 na platformie ClickMeeting.
  • Źródło: Informacja prasowa
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
Renata Piątkowska
Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na platformie, wpisując imię i adres e-mail. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu dotacyjnego Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki.

Renata Piątkowska – polska pisarka i jedna z najbardziej znanych współczesnych autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych. Literaturą dziecięcą zajmuje się od dziecka. Jej ulubionymi autorkami są m. in. Astrid Lindgren i Tove Jansson. Zostając autorką książek dla dzieci, spełniła swoje marzenie z dzieciństwa.

Zadebiutowała zbiorem „Opowiadania dla przedszkolaków” (2004), kolejnymi z tej serii są „Opowiadania z piaskownicy” (2006) i „Piegowate opowiadania” (2010). Innymi, znanymi jej utworami są: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „Mruk: opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, „Zbój: opowiadania o koniach i konikach”, „Ciekawe co będzie jutro?”.

W 2012 r. została laureatką Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Wieloryb”, w 2016 otrzymała Order Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro. W 2018 r. cztery książki autorki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
Plakat wydarzenia


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama