Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Marsz Równości przeszedł po raz kolejny przez Rzeszów [FOTO]

Podziel się
Oceń

Marsz Równości już po raz trzeci przeszedł przez Rzeszów. Obok haseł równościowych, nie zabrakło też słów solidaryzujących się z ogarniętą wojną Ukrainą oraz tamtejszą społecznością LGBTQIA+.
  • Źródło: Informacja własna
Marsz Równości przeszedł po raz kolejny przez Rzeszów [FOTO]

Autor: Łukasz Kotulak

-W zeszłym roku Rzeszów przestał być jedynym podkarpackim miastem, w którym odbywał się Marsz Równości. Dołączył do niego również Sanok - mówiła w imieniu organizatorów Agnieszka Itner, członkini Zarządu Okręgowego Razem.

Zapis początku Marszu Równości w Rzeszowie znajduje się na fanpage Halo Rzeszow

Wymieniła ona również szereg postulatów, z jakimi utożsamiali się maszerujący. Wśród nich, znalazły się m.in. równość małżeńska, edukacja seksualna, sformułowanie jasnych procedur metrykalnego ustalania płci, refundacje korekty płci, a także wprowadzenie zakazu tzw. terapii konwersyjnej. Dodatkowo uczestnicy domagali się również uchylenia przyjętych w ostatnich latach uchwał, które sprowadzały postulaty środowisk LGBTQIA+ do rangi "ideologii". 

Uczestnicy wyrazili również solidarność z walczącą Ukrainą.

-Tegoroczny Marsz odbywa się w cieniu wojny. To ogromna katastrofa humanitarna. To olbrzymie zagrożenie nie tylko dla społeczeństwa ukraińskiego, ale też i dla społeczeństwa LGBTQIA+. Odpowiedzią na to zagrożenie nie powinien być nacjonalizm! - kontynuowała Itner.

Po niej głos zabrali goście specjalni, m.in. europosłanka Zielonych, Sylwia Spurek.

Marsz wystartował na tzw. "Tęczowym Moście", czyli Moście Narutowicza. Następnie uczestnicy przeszli nowo wybudowanym fragmentem ul. Podwisłocze, przez Most Zamkowy, Kilara, a następnie przez al. Pod Kasztanami i al. Lubomirskich udali się w stronę ul. 3 Maja, by przez ul. Kościuszki dotrzeć aż do Rynku.

Imprezę współorganizowali: Podkarpacka Lewica, Młoda Lewica - Podkarpackie, Spójnik, Akcja Socjalistyczna, Razem Podkarpackie, Młodzi Razem Podkarpackie, Miłość nie wyklucza Kampania Przeciw Homofobii, Atlas Nienawiści, Obywatele RP.
 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama