Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Podkarpacka Lewica przedstawia swoich kandydatów do PE. Liderką W. Barańska - zna 4 języki!

Podziel się
Oceń

Liderka listy jest 27-letnia Wiktoria Barańska, działaczka Partii Razem. Sanoczanka pracuje jako tłumaczka, zna cztery języki!
Podkarpacka Lewica przedstawia swoich kandydatów do PE. Liderką W. Barańska - zna 4 języki!

W czwartek listę Lewicy zatwierdziły władze podkarpackich struktur partii, w piątek zrobił to jej zarząd krajowy, a w sobotę (27 kwietnia) zostanie zaprezentowana na konwencji w Warszawie.

Lista składa się z dziesięciu kandydatów, pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, reprezentują różne środowiska społeczne i zawodowe w tym profesorów, aktywistów społecznych, pracowników samorządowych i przedsiębiorców. Średnia wieku kandydatów wynosi niecałe 39 lat. 

Listę w naszym województwie otworzy pochodząca z Sanoka Wiktoria Barańska, działaczka partii Razem, stowarzyszenia Spójnik, grupy Tęczowy Sanok oraz sekretariatu Koalicji Miast Maszerujących, jest też współorganizatorką sanockiego i rzeszowskiego Marszu Równości.

Barańska ma 27 lat, jest przedstawicielką młodego pokolenia Lewicy. Pracuje jako tłumaczka, zna cztery języki obce. Wybory do Parlamentu Europejskiego nie są pierwszymi, w jakich startuje. W ostatnich wyborach samorządowych startowała do sejmiku podkarpackiego, 15 października 2023 r, do Sejmu.

 

Kandydaci Podkarpackiej Lewicy do PE:

1. Wiktoria Aleksandra Barańska – Powiat sanocki – 27 lat

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, polonistyka komparatystyka. W trakcie szkoły doktorskiej w dyscyplinie: nauki o mediach. Ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim tłumaczenia prawnicze i specjalistyczne w języku angielskim. Zna cztery języki obce. Jest członkinią partii Razem i Zarządu Stowarzyszenia Spójnik.

 

2. Grzegorz Budzik – Rzeszów – 52 lata

Profesor, kierownik Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, do 2020 roku prorektor Politechniki Rzeszowskiej ds. nauki. Dwukrotny radny Miasta Rzeszowa, w latach 2006-2014.

 

3. Agnieszka Chmiel – Rzeszów - 45 lat

Pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa. Konsekwentnie działa na rzecz społeczności lokalnej, promując ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój, mając na uwadze zarówno prawa kobiet, jak i dobro naszej planety. Przedstawicielka w radzie osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie. Wiceprzewodnicząca Podkarpackiej Nowej Lewicy. 

 

4. Jakub Skiba – Powiat niżański – 21 lat

Student administracji o specjalnościach administracja publiczna i stosunki międzynarodowe. Przewodniczący Parlamentu Studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej i Przewodniczący Studenckiej Rady Rzeszowa. Z Lewicą związany od 2020 roku, obecnie członek Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej NL, sekretarz podkarpackiego sztabu wyborczego w wyborach samorządowych i szef podkarpackiego sztabu wyborczego w wyborach do europarlamentu. Zajmuje się także biznesem – współprowadzi rodzinną piekarnię zatrudniającą 30 pracowników.

 

5. Monika Kurek – Powiat mielecki – 40 lat

Ukończyła Liceum Techniczne w Mielcu. Ma trójkę dzieci w wieku 17, 16 i 5 lat. Przez pięć lat była członkiem rady wsi. Jest członkiem KGW. Jako mama niepełnosprawnego synka, dogłębnie interesuje się prawami osób z niepełnosprawnością, możliwościami i dostępem do terapii, a także tematami związanymi z przeciwdziałaniem wykluczeniu dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności. 

 

6. Wiesław Woś – Przemyśl – 54 lat

Magister prawa administracyjnego. Pracuje w części administracyjno-obsługowej szkoły podstawowej w Przemyślu od 1991 roku. Wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy.

 

7. Magdalena Szczepańska – Rzeszów - 32 lata

Wolontariuszka w fundacjach wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Prowadzi akcje w mediach społecznościowych promujące i wspierające fundacje Felineus, która zajmuje się ochroną zwierząt, szerzeniem edukacji pro zwierzęcej, promowaniem adopcji. Zawodowo związana jest z pomocą dla osób z niepełnosprawnościami. Starszy specjalista ds. administracji.

 

8. Przemysław Róg - Powiat ropczycko-sędziszowski – 37 lat

Urodzony w Strzyżowie, przez całe dotychczasowe życie związany z gminą Wielopole Skrzyńskie. Ukończył studia magisterskie na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji w WSPiA w Rzeszowie. Przedsiębiorca, kierownik zmiany, aktualnie pełni funkcję lidera w nowoczesnej rzeszowskiej firmie. Od 2020 roku wpisany na listę Stałych Mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Udziela się społecznie udzielając pro bono porad prawnych, uczestnik licznych protestów, m.in. Strajku Kobiet.

 

9. Iwona Urban – Powiat jasielski – 34 lata 

Ma wykształcenie wyższe. Agent ubezpieczeniowy w Kołaczycach. Wolontariat w hospicjum w Krośnie, pomoc społeczna w zakresie sporządzania pism sądowych, wypełniania dokumentacji urzędowej, a także pomoc uczniom w pisaniu prac domowych. Weryfikacja prac dyplomowych. 

 

10. Gabriel Zajdel – Krosno – 45 lat 

Ukończył filologię angielską, a także jest inżynierem mechatroniki. Doszkalał się z finansów i rachunkowości, administracja, BHP. Od 2006 r. jest związany z lewicą, obecnie jest przewodniczącym rady powiatowej NL w Krośnie oraz sekretarzem wojewódzkim Lewicy na Podkarpaciu. Szefuje także Podkarpackiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Obecnie Radny Rady Miasta Krosna.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LekarzTreść komentarza: Jestem zdumiony i rozczarowany, że Pan Dyrektor Profesor Krzysztof Gutkowski jest niedostępny zasłaniając się delegacją. To Profesor Belwederski, który zawsze "chowa głowę w piasek" i posługuje się innymi ludźmi. Próbuje "naprawiać" inne szpitale i oddziały, wydzwaniając pokątnie do lekarzy próbuje nastawiać kolegów przeciw kolegom. Panie Krzysztofie zachowaj się jak dorosły mężczyzna przyjmij odpowiedzialność za jednostkę którą kierujesz. Jacek Kotula tutaj nie pomożeData dodania komentarza: 08.05.2024, 21:26Źródło komentarza: Śmierć pacjenta MSWiA. NFZ i służby wojewody badają sprawęAutor komentarza: cosiekTreść komentarza: Coś tu się nie zgadza. Pan Zbigniew Ludwik Widomski nie jest już kilka miesięcy dyrektorem szpitala i z pewnością nie odpowie Rzecznikowi Praw Pacjenta ani nie udostępni dokumentacji. Albo redakcja albo rzecznik wprowadza ludzi w błąd.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 18:41Źródło komentarza: Rzecznik Praw Pacjenta z kontrolą w szpitalu MSWiA w RzeszowieAutor komentarza: RyśkaTreść komentarza: Ktoś pytał czemu nie działa SOR? Bo po covid-zie się rozleciały posadzki i trzeba było wszystko kuć i robić podłogi od nowa na wszystkich poziomach i wszyscy o tym wiedzą! Tak wszyscy! Sama widziałam. Ktoś o tym pisał, chyba fuszerka stulecia się artykuł nazywał. Tyle milionów! Znajoma co tam pracuje mówiła, że dwóch kierowników co nadzorowało budowę pracuje do tej pory i nie ma winnego.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 17:27Źródło komentarza: Błagał o pomoc lekarzy. Zmarł przed szpitalem MSWiAAutor komentarza: MWATreść komentarza: Po co kobieta idzie do lekarza, skoro sama wie lepiej co jej jest :DData dodania komentarza: 08.05.2024, 12:05Źródło komentarza: Śmierć pacjenta MSWiA. NFZ i służby wojewody badają sprawęAutor komentarza: adamTreść komentarza: Ja nie rozumiem po co piszesz takie bzdury!Data dodania komentarza: 08.05.2024, 11:28Źródło komentarza: Błagał o pomoc lekarzy. Zmarł przed szpitalem MSWiAAutor komentarza: KTreść komentarza: Karetki transportowe oznaczone jako P i S mają takie samo wyposażenie jak karetki systemowe, a osoba która podaje, że interesuje się ratownictwem takie rzeczy powinna wiedzieć a nie bzdury wypisywać.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 11:23Źródło komentarza: Śmierć pacjenta MSWiA. NFZ i służby wojewody badają sprawę
Reklama
Reklama
Reklama